کد خبر : 71733
تاریخ انتشار : جمعه ۲۲ آبان ۱۳۹۴ - ۱۵:۱۶

واحد شبستر جزو تولیدکنندگان تاثیرگذار در صنعت پلاستیک می‌شود/ فعالیت در حوزه مهندسی پزشکی

واحد شبستر جزو تولیدکنندگان تاثیرگذار در صنعت پلاستیک می‌شود/ فعالیت در حوزه مهندسی پزشکی

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد شبستر گفت: در سال تحصیلی جدید توسعه تحصیلات تکمیلی، ادامه فعالیت در حوزه مهندسی پزشکی، اجرای طرح های درآمدزا، میزبانی از دو شهید گمنام و صرفه جویی از اولویت های واحد شبستر است.

دکتر جلیل امیرپور داریانی به مناسبت سالگرد تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شبستر و در پایان یک سال سرپرستی خود، در amirpour9گفت­و­گو با خبرنگار شبسترنیوز به تشریح عملکرد و فعالیت های مهم یک سال گذشته واحد شبستر همراه با برنامه­ ها و اولویت های کاری سال جدید پرداخت.

سرپرست واحد شبستر تلاش در جهت توسعه تحصیلات تکمیلی را یکی از مهمترین فعالیت های یک سال گذشته عنوان کرده و اظهار داشت: در یکسال گذشته واحد شبستر موفق شد بیش از ۳۰ رشته در مقطع کارشناسی ارشد و ۵ رشته در مقطع دکتری تخصصی را به تصویب رسانده و دانشجو جذب نماید.

وی با توجه به دیگر اقدامات انجام یافته در حوزه آموزش افزود: همزمان با توسعه تحصیلات تکمیلی از گسترش مقاطع کارشناسی غافل نشده و واحد شبستر با تصویب و راه­اندازی چند رشته پرمخاطب و مورد نیاز منطقه شامل مهندسی پزشکی در سه گرایش بیومکانیک، بیوالکتریک، بیومترال، پرتوپزشکی، زیست فناوری، بهداشت مواد غذایی و حقوق توانسته است جواب­گوی نیاز منطقه باشد.

وی یادآور شد: موضوع اصلاح هرم هیات علمی با جدیت دنبال شده و در طول یک سال گذشته تعداد ۲۰ نفر از اعضای هیات علمی موفق به ارتقاء مرتبه علمی از مربی به استادیاری و یا استادیاری به دانشیاری شده­ اند.

امیرپور با توجه به کسب مجوز مرکز آموزشی همکار برای واحد شبستر از سازمان ملی استاندارد ایران در سطح ملی ادامه داد: با اخذ این مجوز، واحد TafahomBaEstandard5شبستر خواهد توانست با ارائه خدمات آموزشی مورد نظر سازمان ملی استاندارد در زمینه ­های آموزش دوره­ های تدوین استاندارد، سیستم­ های مدیریتی، تکنیک­ های کیفیت و فنی مهندسی در رشته­ های برق و الکترونیک، ساختمان، مصالح و فرآورده­ های ساختمانی، صنایع شیمیایی و پلیمر، خوراک و فرآورده­ های کشاورزی، خودرو و نیرو محرکه، مخابرات، مکانیک و فلزشناسی و میکروبیولوژی، خدمات آزمایشگاهی و کارگاهی ارائه کند.

وی در ادامه با توجه به دیگر اقدامات حوزه پژوهش واحد شبستر گفت: حوزه­پژوهش و فناوری علاوه بر فعالیت­های جاری خودش توانسته است با ارتقاء امتیاز واحد به ۷۹/۲۱۳۹ در رتبه دوم پژوهشی بین واحدهای استان آذربایجان شرقی قرار بگیرد. چاپ ۷ عنوان کتاب جدید، برگزاری دو عنوان همایش ملی عمران و علوم دامی، تجهیز کتابخانه مرکزی و اتصال آن به شبکه سیکا، پیگیری و آماده سازی مقدمات ایجاد مرکز رشد و درآمدزایی از محل ارائه خدمات آزمایشگاهی و کارگاهی از دیگر اقدامات واحد شبستر در حوزه پژوهش در سال گذشته است.

این مسئول با توجه به مشارکت واحد شبستر در بیستمین جشنواره هنر و ادبیات دینی قرآن و عترت علیهم السلام اظهار کرد: مسئولیت دبیرخانه بخش پژوهشی (مقالات و پایان­ نامه­ های قرآنی) بیستمین جشنواره هنر و ادبیات دینی قرآن و عترت علیهم السلام بر عهده این واحد بوده و همراه با واحدهای تبریز و مراغه توانستیم این جشنواره را به بهترین شکل ممکن در استان آذربایجان شرقی میزبانی کنیم.

سرپرست واحد شبستر در ادامه در تشریح اقدامات فرهنگی افزود: برگزاری مراسم احیاء شب­های قدر، اعتکاف، محفل انس با قرآن، راهیان نور، دیدار با OnsBaQuran10 DSC_0281خانواده شهدا، یادواره شهدای دانشجو و اجرای طرح رمضان بهار قرآن، برگزاری مراسم عزاداری در ایام محرم، برگزاری انتخابات و تشکیل مجمع عمومی شورای مرکزی تشکل­های اسلامی–سیاسی اساتید واحد و … بخش از مهمترین اقدامات یک سال گذشته واحد در حوزه فرهنگی است.

وی با توجه به افتتاح کلینیک دامپزشکی در سال گذشته ادامه داد: با لطف خدا به دنبال افتتاح و پس از آن تکمیل و تجهیز کلینیک، اولین عمل بر روی یکی از گاوان بیمار توسط استادان و در حضور دانشجویان دامپزشکی با موفقیت انجام شد و امیدواریم با جذب کیس­های بیمار از دامداران منطقه، نیاز دانشجویان رشته دامپزشکی برای انجام دروس عملی را برطرف نموده و همراه با کمک به دامداران، در زمینه درآمدزایی نیز حرکت کرده باشیم.DSC_0102

امیرپور خرید دستگاه CNC و راه­ اندازی واحد قالب­سازی را از دیگر طرح­های درآمدزای واحد عنوان کرده و گفت: مراحل خرید دستگاه فرز سنتر CNC و عقد قرارداد مشارکت در تولید و ساخت قالبهای نیمه سنگین و و سبک تزریق پلاستیک و تولید قطعات و سبدهای پلاستیکی با هزینه­ای بالغ بر ۰۰۰/۰۰۰/۵۰۰/۵ ریال در مراحل پایانی خود می­ باشد.

وی ادامه داد: با اجرای این طرح و با پیش بینی درآمد یک و نیم میلیارد ریال در سال اول و سه میلیارد ریال در سال سوم، واحد شبستر جزو تولید کنندگان تاثیرگذار در عرصه صنعت پلاستیک منطقه و تولید قطعات پلاستیکی و ابزار سازی و مهندسی معکوس خواهد شد.

این مسئول با توجه به شروع عملیات کشت نهال در مجتمع کشاورزی قبله­چمنی ادامه داد: به دنبال غرس نزدیک به ۲۵۰۰ اصله نهال میوه در بخشی از مزرعه کشاورزی تحقیقاتی قبله­ چمنی اقدامات لازم برای تکمیل کشت نهال انجام یافته و موفق شدیم استخر پلی­پوش مورد نیاز را تکمیل و به بهره DSC_0063برداری برسانیم. در حال حاضر تلاش برای تکمیل پروژه سیستم آبیاری قطره­ای و افزایش سطح زیر کشت در سال آینده ادامه دارد.

این مسئول با توجه به موفقیت­های ورزشی یک سال گذشته از برگزاری دومین مراسم تجلیل از ورزشکاران یاد کرده و ادامه داد: قهرمانی تیم فوتسال دانشجویان پسر دانشگاه آزاد اسلامی واحد شبستر در بین واحدهای استان آذربایجان شرقی در سال گذشته مهمترین موفقیت تیم­های دانشجویی بوده و علاوه بر آن تیم­های ما توانستند در بخش­های مختلف والیبال و مچ اندازی و … مقام­های مختلفی را به خود اختصاص دهند. برای دومین بار طی مراسم باشکوه از تمام ورزشکاران ومدال آوران قدردانی به عمل آمد.

سرپرست واحد شبستر مهمترین برنامه واحد در زمینه طرح­های فاخر و ماندگار فرهنگی را میزبانی از دو شهید گمنام عنوان کرده و افزود: اقدامات اولیه و کسب موافقت برای میزبانی از پیکر پاک و مطهر دو شهید گمنام در محیط دانشگاه آزاد اسلامی DSC_0085شبستر انجام یافته و انشاءا… تا قبل از عید فضای دانشگاه به عطر وجود معطر این عزیزان مزین خواهد شد.

وی اقدام برای تصویب رشته در گروه علوم پایه پزشکی را از دیگر برنامه ­های واحد در حوزه آموزش عنوان کرده و ادامه داد: با توجه به پتانسیل­های موجود در واحد اقدام برای تصویب رشته ­های علوم پایه پزشکی شامل کارشناسی ارشد فیزیولوژی، کارشناسی علوم تغذیه و کارشناسی علوم آزمایشگاهی شروع شده است. اهتمام در ایجاد رشته ­های چندنظمی و تلاش در جهت تصویب دانشکده هنر و معماری از دیگر برنامه­های حوزه آموزش است. در حال حاضر ۲۰ رشته در مقطع دکتری، ۳ رشته در مقطع کارشناسی ارشد و ۷ رشته در مقطع کارشناسی در دست اقدام برای تصویب و راه ­اندازی هستند.

امیرپور، اقدامات واحد در حوزه اداری و مالی را خوب ارزیابی کرده و اظهار کرد: برای حمایت از دانشجویان که مشکل مالی دارند علاوه بر تقسیط شهریه و دریافت چک ،در یک سال گذشته ۲۵ میلیارد ریال وام به دانشجویان از طریق صندوق رفاه و وام وزارت علوم، تحقیقات و فناوری پرداخت گردیده است.

وی با توجه به ضرورت صرفه ­جویی در وضعیت فعلی واحدها در خصوص اقدامات واحد در حوزه اداری و مالی ادامه داد: توجه به اصل صرفه­ جویی یکOnsBaQuran7 اصل لازم در مدیریت فعلی واحدهای دانشگاهی است و با توجه به تعداد زیاد کارکنان به نسبت دانشجو، با پیگیرهای انجام یافته در یک سال گذشته تعداد ۷ نفر به عنوان مامور به واحدهای دیگر منتقل و یک نفر نیز به افتخار بازنشستگی نائل شده­اند و انشاءا… این روند ادامه خواهد یافت و با اجرایی شدن موضوع قطع ارتباط با استادان بازنشسته و بازنشستگی پیش از موعد کارکنان در سال آینده به نسبت متعادل در این خصوص دست خواهیم یافت.

برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.