کد خبر : 63669
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۴:۳۱

كمربندهايتان را ببنديد چيزي تغيير نكرده است

كمربندهايتان را ببنديد چيزي تغيير نكرده است

به گزارش شبسترنیوز  فرهاد نظريان‌ساماني در روزنامه جوان نوشت: اندكي پيش، اولين پيام امام(ره) را پس از قطعنامه 598، مرور مي‌كردم. تمام بندهاي اين پيام تاريخي، سرشار از انقلابي‌گري و تحفظ مصرانه و عامدانه بر گفتمان اصيل انقلاب اسلامي است. در آن روزها كه تنها يك دهه از انقلاب گذشته بود برخي اما خسته ادامه

به گزارش شبسترنیوز  فرهاد نظريان‌ساماني در روزنامه جوان نوشت:
اندكي پيش، اولين پيام امام(ره) را پس از قطعنامه 598، مرور مي‌كردم. تمام بندهاي اين پيام تاريخي، سرشار از انقلابي‌گري و تحفظ مصرانه و عامدانه بر گفتمان اصيل انقلاب اسلامي است. در آن روزها كه تنها يك دهه از انقلاب گذشته بود برخي اما خسته ادامه دادن راه شدند و فشار پشت فشار كه بايد جنگ خاتمه پيدا كند كه متأسفانه در بين اين عده، شاخص‌ترين و مؤثرترين افراد نظام نيز مشاهده مي‌شدند.
آن روز از بابت اين تفكر موهوم كه انقلاب اسلامي چاره‌اي جز سازش با استكبار ندارد، ذوق‌مرگي در ليبرال‌هاي داخلي و اردوگاه استكبار موج مي‌زد. آن روز شايد بسياري بر اينكه ديگر پس از قطعنامه598 استكبارستيزي معنايي ندارد، آينده‌اي آسوده و عافيت‌مدارانه را براي خود ترسيم مي‌كردند و شايد هدف از رنج و مشقت‌هاي خود براي پيروزي انقلاب اسلامي را در حال تحقق مي‌ديدند امام امت هر‌چند با اجماع تمام مسئولان كشور و نه با رأي و نظر خود، تن به پذيرش قطعنامه 598 دادند ولي درايت و تدبيرشان در فضاي پسا‌قطعنامه واقعاً نشانگر روح انقلابي‌گري و بصيرت وافرشان بود.
ايشان در فرازهايي از اين پيام تاريخي پس از پذيرش قطعنامه مي‌فرمايند:
راهي جز مبارزه نمانده است و بايد چنگ و دندان ابرقدرت‌ها و خصوصاً امريكا را شكست.
معتقدين به اصول انقلاب اسلامي ما در سراسر جهان رو به فزوني نهاده است و ما اينها را سرمايه‌هاي بالقوه انقلاب خود تلقي مي‌كنيم و هم آنهايي كه با مركب خون تومار حمايت از ما را امضا مي‌كنند.
امروز جنگ حق و باطل، جنگ فقر و غنا، جنگ استضعاف و استكبار، و جنگ پابرهنه‌ها و مرفهين بي‌درد شروع شده است و من دست و بازوي همه عزيزاني كه در سراسر جهان كوله‌بار مبارزه را بر دوش گرفته‌اند و عزم جهاد در راه خدا و اعتلاي عزت مسلمين را نموده‌اند مي‌بوسم.
ما بايد تمام تلاشمان را بنماييم تا به هر صورتي كه ممكن است خط اصولي دفاع از مستضعفين را حفظ كنيم… ما براي احقاق حقوق فقرا در جوامع بشري تا آخرين قطره خون دفاع خواهيم كرد. جنگ ما جنگ عقيده است، و جغرافيا و مرز نمي‌شناسد و ما بايد در جنگ اعتقاديمان بسيج بزرگ سربازان اسلام را در جهان به راه اندازيم.
ما مي‌گوييم تا شرك و كفر هست، مبارزه هست و تا مبارزه هست، ما هستيم.
امروز روز هدايت نسل‌هاي آينده است. كمربندهاتان را ببنديد كه هيچ چيز تغيير نكرده است.
اين وظيفه اوليه ما و انقلاب اسلامي ماست كه در سراسر جهان صدا زنيم كه ‌اي خواب رفتگان! ‌اي غفلت‌زدگان! بيدار شويد و به اطراف خود نگاه كنيد كه در كنار لانه‌هاي گرگ منزل گرفته‌ايد. برخيزيد كه اينجا جاي خواب نيست! و نيز فرياد كشيم سريعاً قيام كنيد كه جهان ايمن از صياد نيست! امريكا و شوروي در كمين نشسته‌اند و تا نابودي كاملتان از شما دست برنخواهند داشت.
امروز يكي از افتخارات بزرگ ملت ما اين است كه در برابر بزرگ‌ترين نمايش قدرت و آرايش ناوهاي جنگي امريكا و اروپا در خليج فارس صف‌آرايي نمود.
خودتان و كشور و مردم اسلامي را در برابر امريكا اين‌قدر ذليل و ناتوان نكنيد. اگر دين نداريد، لااقل آزاده باشيد.
بحمداللّه از بركت انقلاب اسلامي ايران دريچه‌هاي نور و اميد به روي همه مسلمانان جهان باز شده است و مي‌رود تا رعد و برق حوادث آن، رگبار مرگ و نابودي را بر سر همه مستكبران فرو ريزد.
من به صراحت اعلام مي‌كنم كه جمهوري اسلامي ايران با تمام وجود براي احياي هويت اسلامي مسلمانان در سراسر جهان سرمايه‌گذاري مي‌كند و دليلي هم ندارد كه مسلمانان جهان را به پيروي از اصول تصاحب قدرت در جهان دعوت نكند.
بغض و كينه انقلابي‌تان را در سينه‌ها نگه‌داريد، با غضب و خشم بر‌دشمنانتان بنگريد و بدانيد كه پيروزي از آن شماست.
اين پيام حضرت امام(ره) آب سردي بود بر تمام ياوه‌گويي‌ها و ذوق‌مرگي‌هاي ليبرال مسلكانه عده‌اي كه فضاي عمومي جامعه را مملو از افكار خود كرده بودند. هر چند امام تن به قطعنامه 598 داد و آن را جام زهر تلقي نمود ولي بصيرتشان اجازه واگذاري فضاي پساقطعنامه را به نيت‌هاي شوم نداد و مقتدرانه و انقلابي‌تر از گذشته يك بار ديگر خطوط و اصول انقلاب اسلامي را بازخواني كرده و به همه دنيا اعلام داشتند كه چيزي تغيير نكرده است.
گرفتن هوشمندانه فرصت از فرصت طلبان داخلي و خارجي كه قصد هضم گفتمان انقلاب اسلامي در هاضمه استكبار را داشتند و هر چند بعضاً اين راه را خائنانه پيش نگرفته و از روي اعتقاد به اين امر مبادرت ورزيده بودند، از خطر چاشني شدن ياوه گويي‌ها و انديشه‌هاي مضمحل‌كننده غربي براي اداره كشور و تبديل شدن آنها به گفتمان در جامعه ممانعت به عمل آمد.
قصد نويسنده از بيان اين فضاي تاريخي رسيدن به اين نكته است كه شباهت عجيبي بين دوران پساقطعنامه 598 و پسا توافق هسته‌اي وجود دارد.
بازخواني راهبردي‌ترين خطوط انقلاب را امروز پس از پايان مذاكرات هسته‌اي از زبان رهبر معظم انقلاب مي‌شنويم. دائما موضوع استكبار و مفهوم‌شناسي و ذكر مصاديق آن در فرمايشات اين روزهاي معظم‌له ديده مي‌شود.
دائماً بر اين نكات تأكيد مي‌شود كه مبادا دشمني دشمن را كم انگاريم يا حمايت ما از مظلوم در دايره شريعت و مذهب نيست و ما از همه مظلومان عالم حمايت مي‌كنيم. همچنين بارها از خطر نفوذ و حضور امريكا در كشور صحبت به ميان آمده است و فرموده‌اند كه در فضاي پس از پايان مذاكرات مراقب رخنه‌ها و منافذ باشيد.
به نظر جريان مذاكرات هسته‌اي مي‌بايست روزي به پايان مي‌رسيد و سواي اينكه چه داده‌ايم و چه گرفته‌ايم و آيا قبول شود يا رد، مهم اين است كه پايان پذيرفته است و الان بايد قدم‌ها را قدري فراتر از برجام و قطعنامه برداشت و فضاي پسا‌مذاكرات را به دقت رصد و تحليل كرد.
نقش امت حزب‌الله در اين ميان بايد نقشي بي‌بديل باشد و هيچ‌گاه نبايد پايان مذاكرات، خلأيي را براي استكبار فراهم آورد و با حضور و نفوذ خود در صدد ربايش گفتمان انقلاب اسلامي شود.
امروز روزي است كه تمام متفكرين و دغدغه‌مندان حوزه‌هاي مهم و تأثيرگذار نظام بايد محفلي اتخاذ كرده و تمام منافذ و رخنه‌هاي دشمن را شناسايي كنند و اين چنين نيست كه برخي ‌بنمايانند كه در روند انقلاب تغييري ايجاد شده است و پس از آن بايد بعضي از اصول انقلاب را بي‌فروغ كرد، اينطور نيست و به فرموده رهبر معظم انقلاب بايد خود را پس از اين آماده مبارزه با استكبار كنيم و مفهوم و مصداق دشمن را بار ديگر بازخواني و فضا و بستر حضور تفكر و انديشه ليبرالي را نابود كنيم.
امريكا دو هدف اصلي را در فضاي مذاكرات و پسامذاكرات دنبال مي‌كند و اين دو هدف تكميل‌كننده هم‌يكي مقدمه رسيدن به ديگري است: ابتدا رسوخ و نفوذ در لايه‌هاي مهم و تأثيرگذار كشور است و ايجاد تغيير و اصلاحات سياسي در ابعاد حاكميت و پس از آن احياي قدرت و نفوذ سابق در كشورهاي منطقه غرب آسياست كه امريكا و مستكبرين غربي به خوبي مي‌دانند كه بايد قله‌اي چون ايران اسلامي را فتح كنند تا به اين هدف نايل شوند. لذا نبايد به دست خود اجازه چنين نقشه شومي كه در پرتوي جمع‌بندي مذاكرات هسته‌اي قرار است پياده شود را بدهيم و بايد با تمام قدرت و بينش و فهم سياسي، نخبگان و جامعه عمومي را از اين خطر آگاه كرد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۱
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

امیرحسین جمعه , ۱۳ شهریور ۱۳۹۴ - ۰:۴۱

نگارنده می خواهد القا کند که امام را مجبور به پذیرش قطعنامه کردند؟ که این بیشرمانه ترین و احمقانه ترین توهین به امام بزرگوار است که هیچوقت حقیقت را فدای مصلحت نکردند. نگارنده و دوستانشان مصر در مصادره امام به نفع خود هستند که حتی خانواده امام را هم ضد امام و انقلاب معرفی می کنند.!!!