کد خبر : 62090
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳ شهریور ۱۳۹۴ - ۲۲:۲۷

بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تمامی دولت ها خدمت کرده اند/اداره میراث فرهنگی و گردشگری در شبستر مستقر می شود

بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تمامی دولت ها خدمت کرده اند/اداره میراث فرهنگی و گردشگری در شبستر مستقر می شود

به گزارش شبسترنیوز سید سعید کاشانی فرماندار شبستر در نشست خبری خود با اصحاب رسانه شهرستان شبستر  با تقدیر از همراهی اصحاب رسانه شهرستان در انعکاس رخدادهای شهرستان گفت: رسالت بزرگی بر دوش خبرنگاران شهرستان است که با تکیه بر حقیقت ها نقش مهمی را می کنند. وی با تبریک هفته دولت اظهارکرد: این هفته

DSCF9367به گزارش شبسترنیوز سید سعید کاشانی فرماندار شبستر در نشست خبری خود با اصحاب رسانه شهرستان شبستر  با تقدیر از همراهی اصحاب رسانه شهرستان در انعکاس رخدادهای شهرستان گفت: رسالت بزرگی بر دوش خبرنگاران شهرستان است که با تکیه بر حقیقت ها نقش مهمی را می کنند.

وی با تبریک هفته دولت اظهارکرد: این هفته از جهتی خاطره ای تلخ است که 15هزار نفر از جمله شهیدان رجایی و باهنر توسط عوامل نفاق،معاندین مظلومانه در آتش خشم و کینه ورزی دشمنان به شهادت رسیدند  و با وجود ولی فقیه توطئه های دشمنان نقش برآب شد.

کاشانی با بیان اینکه هفته دولت از جهت دیگر منشأ تحول عظیم در حوزه مدیریت و تقویت ارزش های نظام است گفت: از نظر ما شهادت ،سعادت بوده و الهام بخش است و خون مطهر شهداانقلاب اسلامی را بیمه کرده و نماد ایستادگی ،مقاومت و حرکت جهادی هستند که به دنیا درس دادند که ایران اسلامی می تواند در همه زمینه ها پیشرفت کند.

فرماندار شبستر در بخش دیگر سخنان خود افزود: وجود نظام جمهوری اسلامی ، ولایت فقیه و مردم نعمت بزرگی است که در دست ماست و باید شاکر خدا باشیم که ملت باحضور خود تمامی معادلات نظام سلطه را نقش برآب کرده اند و دستاوردهای  داخلی و خارجی را مدیون امام راحل ،شهدا وایثارگران هستیم.

بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تمامی دولت ها خدمت کرده اند

وی تصریح کرد:بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تمامی دولت ها با هدایت های امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری  خدمت کرده اند و فقط نگاه و ظرفیت های دولت ها متفاوت بوده و ولایت فقیه و قانون اساسی فصل الخطاب است.

کاشانی با اشاره به عملکرد دولت تدبیر و امید بیان کرد: دولت با شعار عقلانیت ،اعتدال و خرد ورزی توانسته رضایت آحاد مختلف مردم را کسب کند و با گذشت زمان دستاوردهای برنامه ریزی دولت را می توان مشاهده کرد.

وی با بیان اینکه بودجه در سال 93 واقع بینانه دیده شد گفت: با احیای سازمان مدیریت و برنامه ریزی در سال 93 شاهد تحول عظیمی شدیم  که علارغم تحریم ها و وجود طرح ها و پروژه های بیشتر ،شاهد گشایشی اساسی در نظام بودجه ای کشور شدیم .

فرماندار شبستر تصریح کرد: در سال 93 با افزایش درآمد های عمومی شاهد افزایش اعتبارات دولتی بودیم و در شهرستان شبستر از از محل تبصره 22ماده 180 قانون برنامه پنجم، مبلغ 6میلیارد تومان به 21 پروژه اختصاص یافت.

وی اضافه کرد:از محل اعتبارات 180 استانی نیز 502 میلیون تومان برای 4 طرح اختصاص یافت و همچنین شاهد هزینه کرد خیرین با مبلغ 12 میلیارد تومان در عرصه های سلامت،آموزش و پرورش،آب شرب و امور زیربنایی شهرستان شبستر شدیم .

میزان بودجه شهرداری ها و دهیاری ها در سال 93 بی سابقه بود

این مقام مسئول گفت: در سال 93 شاهد افزایش بی سابقه بودجه شهرداری های و دهیاری های شهرستان بودیم که 15 میلیارد تومان

به شهردارای ها  و نزدیک به 4 میلیارد تومان  به دهیاری ها اعتبار داده شد.

فرماندار شبستر با اشاره به وضعیت امنیت شهرستان شبستر اظهارکرد:شهرستان شبستر امن بوده و از نظر مواد مخدر و وجود جرایم این شهرستان سفید می باشد و امنیت موجود موجب شده شاهد افزایش میزان سرمایه گذاری های داخلی و خارجی شویم.

در سال 93بیش از 4میلیارد تومان از محل درآمدهای استانی و کشوری درعرصه سلامت شهرستان شبستر هزینه شد

وی با اشاره به عملکرد دولت در حوزه سلامت افزود:با ساماندهی قانون هدفمندی یارانه ها شاهد تحول در حوزه سلامت شدیم و داروهای بیماران خاص و سرطانی نیز تامین شد و اجرای طرح تحول نظام سلامت برای تحقق عدالت اجتماعی آغاز گردید.

کاشانی اضافه کرد:در سال گذشته 4میلیارد و 20میلیون از محل درآمدهای استانی و کشوری در مراکز بهداشتی و بیمارستان شبستر خرج شده و  به جز روستای ورکش که به زودی به بهره برداری خواهد رسید خانه های بهداشتی در روستاهای شهرستان احداث شده است و جادار از دکتر صومی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز قدردانی کرد.

فرماندار شبستر با اشاره به وضعیت خشکی دریاچه ارومیه گفت :کانون های فعال ریزگرد ها با وزش طوفان به بخش کشاورزی خسارت شهرستان شبستر میدهد و خطرناک است و کارگروه احیای دریاچه ارومیه نیز بندرشرفخانه را برای پایلوت مالچ پاشی انتخاب کرده است .

وی افزود:در سال 93 یک میلیارد و 300میلیون مترمکعب آب  به دریاچه ارومیه منتقل شده است و در موضوع انتقال آب از رودخانه زاب نیز کار می شود.

 2میلیون و 160هزار مترکعب آب به منابع زیر زمینی شهرستان تزریق می شود

کاشانی با بیان اینکه وضعیت منابع آب زیر زمینی نیز بحرانی می باشد افزود:با توجه به کمبود بارندگی ، سفره های زیر زمینی باید تغذیه شوند و در این خصوص 800 هکتار آبیاری قطره ای و بارانی  در طول دو سال در شهرستان شبستر اجرا شده و2350 هکتار نیز در دست اجراست و  امسال در حدود 2میلیون و 160هزار مترکعب آب از محل صرفه جویی آزاد شده و به آب های زیر زمینی تزریق می شود.

وی نصب کنتور هوشمند برای چاه های آب کشاورزی را  از دیگر برنامه های دولت دانست وگفت: چاه های آب باید هوشمند شوند و با نصب این کنتور ها مصرب آب چاه ها مدیریت می شود و در خصوص اصلاح و تغییر الگوی کشت نیز در شهرستان کار می شود.

فرماندارشبستر با اشاره به برنامه های پیش بینی شده برای هفته دولت در شهرستان شبستر افزود:همزمان با هفته دولت بیش از 51 پروژه در حوزه های صنعتی،کشاورزی،خدماتی،فرهنگی ،ورزشی و امور زیربنایی با اعتبار 43میلیارد تومان از اعتبارات دولتی،تسهیلات بانکی و آورده بخش خصوصی به بهره برداری می رسد.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگار شبسترنیوز در مورد اینکه برخی اذعان دارند که با وجود خیرین بیشتر در شهرستان شبستر دولت اعتبارات کمی به این شهرستان اختصاص می دهد گفت:اینطور نیست و وقتی خیرین و سرمایه گذاران جلو می آیند دولت نیز کمک بیشتری کرده و اعتبارات بیشتری می دهد و به عنوان نمونه در بحث بحران آب در سال گذشته وقتی خیرین همت کردند اداره کل آب و فاضلاب نیز در بحث لوله و… همکاری کرد و از  مدیرکل آب و فاضلاب استان تقدیر و تشکر می کنم و اعتبارات بر اساس شاخص های موجود تعیین می شود.

اداره میراث فرهنگی و گردشگری در شبستر مستقر می شود

فرماندار شبستر  در پاسخ به سؤالی در مورد  نبود اداره میراث فرهنگی و گردشگری در این شهرستان افزود:مسئول اداره مشخص شده و پروژه استخدام در حال کار است و با اتمام مراحل اداره میراث فرهنگی در شهرستان شبستر مستقر می شود.

وی با اشاره به جاذبه های گردشگری شهرستان شبستر گفت:برای حمام تاریخی تسوج،منطقه گردشگری بندرشرفخانه و کوزه کنان بودجه اختصاص یافته و احداث موزه دریایی بندرشرفخانه نیز در سند تدبیر و توسعه شهرستان آمده است

تکمیل بزرگراه صوفیان-شبستر و تسوج جزو پروژه های مصوب سفررئیس جمهور است

سید سعید کاشانی با بیان اینکه آب مشروب و بحث بزرگراه صوفیان-شبستر و تسوج دو مشکل مهم شهرستان شبستر می باشد تصریح کرد:در جریان سفر رئیس جمهور محترم به استان  آب شرب و تکمیل بزرگراه صوفیان-شبستر تسوج  به عنوان پروژه های سفر مصوب شده است و جزو پروژه ها ی سفر می باشد و تقاطع های سیس ،کوزه کنان و شندآباد و تکمیل بزرگراه تا سه راهی شیخ ولی باید تا 95 به اتمام برسد  و ما پیگیریم راه و شهرسازی در انتخاب شرکت ها تسریع کند تا سریع تمام شود .

فرماندار شبستر با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری در سال جاری گفت:ماه هاست که انتخابات در وزارت کشور کلید خورده و کاندیداهای احتمالی از طریق کاناهای مختلف رصد می شند و باید در مسیر قانون حرکت کنند وباید  امانتدار و  مدیریت برگزاری انتخابات در شهرستان فراجناحی خواهد بود.

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 7 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۷
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

کریمی چهارشنبه , ۴ شهریور ۱۳۹۴ - ۰:۵۲

خسته نباید به فرماندار کاردان و دوست داشتنی إقای مهندس کاشانی

ali چهارشنبه , ۴ شهریور ۱۳۹۴ - ۰:۵۹

کاش مدیر این اداره جدیدراهم دولت تدبیروامید وشخص فرماندار انتخاب کنن چون بوش میاد که آقای خاص گزینه مدنظرشو داره میندازه وسط

ح ن چهارشنبه , ۴ شهریور ۱۳۹۴ - ۹:۵۹

برادر عزیز علیلو هم نماینده شهرستان است و نظرش محترم این چه اداره ای میباشد که نفرش هنوز استخدام نشده است امان از دست این…..

ali reza چهارشنبه , ۴ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۲

بوی ………..از فرماندار میاد. وای به حال کار کردن.

جواد چهارشنبه , ۴ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۶

اگه شخص لایقی برای این جایگاه مسئول بشه که بتونه با برنامه های خوبش گردشگری را در شهرستان شبستر رونق دهد و بتواند جذب توریست کند، چه اشکالی دارد که آقای خاص نفرش را بیاورد یا فرماندار یا امام جمعه. لطفا این عقاید پوچ و باطل خود و ترک مآبی خود را کنار بگذارید و از جهالت در قرن 21 خارج بشید لطفا. اگر شخضی امد که خاطرخواه شما و فرماندار و حسن و حسین بود، ولی کاری نتوانست برای شهرستان بکند، چه فایده ای دارد واقعا.در یک شهرستانی که مهد فرهنگ نامیده میشود این نوع حماقتها اصلا فایده ای ندارد.

خامنلو چهارشنبه , ۴ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۷

آقای فرماندار برا خامنه چی ؟؟؟

عبداله چهارشنبه , ۴ شهریور ۱۳۹۴ - ۲۲:۱۵

آنرا که آقای خاص میخواد بیاره معلوم الحاله و کارنامش پر از نکات قابل تامل منفی.