کد خبر : 24700
تاریخ انتشار : شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۲:۴۷

تشریح روندبرگزاری همایش «انسان و هویت‌های فراموش‌شده»درشبستر

تشریح روندبرگزاری همایش «انسان و هویت‌های فراموش‌شده»درشبستر

رئیس دانشگاه پیام نورشبستر روندبرگزاری همایش «انسان و هویت‌های فراموش‌شده»درشهرستان شبستر را تشریح کرد.

IMG1667به گزارش شبسترنیوز  ابوالفضل غنی زاده، رئیس دانشگاه پیام نور شبستر درگفتگوئی روند برگزاری همایش بین المللی “انسان و هویت‌های فراموش‌شده” را تشریح کرد.
وی با اشاره به آمار دریافتی مقالات گفت: تاکنون به دبیرخانۀ این همایش ۸۹۴ مقاله رسیده است که مطابق تصمیم نهایی هیئت‌داوران نسبت به چاپ کامل ۲۴۰ مورد از آن‌ها اقدام می شود  واین مقالات در سه مجلد جداگانه به ترتیب جلد اول؛ ادبیات، عرفان و هنر- جلد دوم؛ الهیات و علوم اجتماعی و جلد سوم؛ مطالعات میان‌رشته‌ای به چاپ خواهد رسید.

وی افزود: مجموعاً از چهارده استان و سی‌وهفت دانشگاه در این همایش شرکت‌کننده خواهیم داشت و  پیشینۀ فرهنگی و تاریخی شهرستان شبستر به‌عنوان یک منبع قدرت بین‌المللی در این مسیر به رونق شرکت‌کنندگان افزوده است و معمولاً کارهای بزرگ، مشکلات و موانع بزرگ به خود را دارد ولی الحمدالله عمق تفکر و دوراندیشی  امام‌جمعه و فرماندار  شهر، همایش ما را از این نوع آسیب‌ها دور نگهداشته است.

رئیس دانشگاه پیام نور شبستر دربخش دیگرسخنان خود اظهارکرد:  انتخاب عنوان همایش بر اساس منویات مقام معظم رهبری و به پیشنهاد امام جمعه شهر بوده و حتی در راستای اطاعت از فرامین مقام معظم رهبری و تأکید رئیس شورای سیاست‌گذاری فرهنگی شهرستان، بر مبنای رعایت اصول اقتصاد مقاومتی، این همایش ازنظر هزینه کرد به منابع دولتی وابستگی ریالی ندارد. بخشی از هزینه‌ها (هزینۀ چاپ، هزینۀ پست و هزینۀ اسکان) به‌وسیله خود پژوهشگران واریزشده و بخش اقتضایی آن با کمک خیرین محلی فراهم‌شده است.

دکتر غنی زاده تصریح کرد: تولیت شهرستانی این همایش را بیت امام‌جمعه، فرمانداری، اداره ارشاد اسلامی، سازمان تبلیغات اسلامی، اداره اوقاف و خیریه، شورای اسلامی و شهرداری شهر، نهاد کتابخانه‌های شهرستان و دانشگاه پیام نور بر عهده دارد و مجوز اجرای بین‌المللی آن به‌وسیلۀ سازمان بسیج اساتید دانشگاه‌های استان صادرشده است و به دلیل تجربۀ درخشان سنوات گذشته، دبیرخانه همایش در دانشگاه پیام نور شبستر مستقر است و اعضای علمی دانشگاه‌های مختلف پشتیبانی علمی آن را بر عهده‌دارند.

رئیس دانشگاه پیام نورشبستر با اشاره به برگزاری  همایش های مختلف در سطوح مختلف ملی و بین‌المللی در شهرستان،گفت: این همایش ها یک مطالبۀ روانی از جنس فرهنگی و پژوهشی در اذهان عمومی به وجود آورده است که برای پاسخگویی منطقی به این مطالبۀ روشنفکرانۀ مردم، با اعضای شورای سیاست‌گذاری فرهنگی شهرستان ، مدیرکل فرهنگ ارشاد اسلامی استان و هستۀ مدیریتی جمعیت خیرین شبستر (مستقر در تهران) رایزنی مقتضی انجام گرفته و مقرر شده است؛ نسبت به افتتاح دبیرخانۀ دائمی همایش بین‌المللی منطقه با محوریت؛ شبستر، فرهنگ و توسعۀ پایدار در ۲۰ اسفندماه ۱۳۹۳ همزمان با مراسم افتتاحیۀ همایش “انسان و هویت‌های فراموش‌شده” اقدام لازم به عمل آید.

وی اظهار امیدواری کرد مسئولین در بودجه‌ریزی سال۹۴ نسبت به منابع مالی این دبیرخانه، از ردیف آموزش و فرهنگی، تدبیر لازم را معمول دارند.

غنی زاده در بخش پایانی سخنان خود تاکید کرد: رونق فرهنگی و توسعۀ پایدار یک منطقه، به فلسفۀ عمیق، زنده و پویای مدیریت حاکمیتی، سیاسی و مردمی آن منطقه وابسته است که الحمدلله این بستر در منطقۀ شبستر به صورت مطلوب و معقول فراهم است.

خاطرنشان می شود  همایش “انسان و هویت‌های فراموش‌شده” در ۲۰ و ۲۱ اسفندماه سال ۹۳ در مقبره شیخ محمود شبستری برگزار می شود.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.