کد خبر : 158870
تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۱

نماینده مردم شبستر در مجلس:

لزوم شفاف سازی درباره نحوه اخذ مالیات از سکه

لزوم شفاف سازی درباره نحوه اخذ مالیات از سکه

عضو هیئت رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس، با بیان اینکه باید اختلاف بین دولت و مردم درباره اخذ مالیات از سکه رفع شود، گفت: اگرحجم بالای نقدینگی مردم از بانک خارج و در هر بخش دیگری رسوب کند به صورت کامل آن حوزه را از بین می برد.

معصومه آقاپور علیشاهی عضو هیئت رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تعیین دستورالعمل اخذ مالیات از سکه های پیش فروش شده، گفت: در شرایط فعلی وزارت امور اقتصادی و دارایی باید یک شفاف سازی عمومی درباره اخذ مالیات از سکه انجام دهد، چراکه متاسفانه طی روزهای گذشته با اعلام اخبار ضدو نقیض در این باره سرمایه های اجتماعی در کشور کاهش یافته است.

نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی، افزود: افرادی که در پیش فروش سکه ثبت نام کرده اند می گویند که اخذ مالیات جزو شروط قرارداد نبوده و دولت سپس این شرط را اضافه کرده است و از سوی دیگر دولت می گوید که این تعداد سکه که ثبت نام شده سفته بازی را رواج داده است.

سکه طلا

 

اگر نقدینگی از بانک خارج و در هر بخشی رسوب کند به صورت کامل آن را از بین می برد

وی با بیان اینکه باید ابتدا اختلاف بین دولت و مردم درباره اخذ مالیات از سکه رفع شود و سپس برای مراحل بعدی اقدام شود، ادامه داد: تا زمانی که این اختلاف حل نشده نباید به صورت مستمر و مدام بگوییم که این مقدار منبع درآمدی از طریق اخذ مالیات از سکه ایجاد می شود.

اگر اختلافات بین دولت و مردم درباره اخذ مالیات از سکه رفع شد، اولین اولویت تخصیص منابع حاصله مناطق سیل زده است، چراکه هزار میلیارد تومان از بخش تولید دردی دوا نمی کند

آقاپور علیشاهی با طرح سوالی مبنی بر اینکه آیا دولت برای کاهش حجم سرمایه های اجتماعی و خروج نقدینگی از سوی سرمایه گذاران فکری کرده است، تاکید کرد: در حال حاضر چه حوزه ای در اقتصاد کشور وجود دارد که سفته بازی در آن رخ ندهد؟، لذا اگر این حجم نقدینگی از بانک خارج شود و در هر بخش دیگر رسوب کند به صورت کامل آن حوزه را از بین می برد.

درآمدهای موقتی و آنی هیچگاه در شرایط کنونی اقتصادی به سرمنزل مقصود نمی رسند

وی با اشاره به ضرورت ایجاد بازارهای مناسب برای هدایت نقدینگی، افزود: باید ابتدا در جامعه شرایطی فراهم شود تا هدایت حجم نقدینگی به آن بخش صورت گیرد و سپس اقداماتی همانند اخذ مالیات از سکه انجام شود، چراکه درآمدهای موقتی و آنی هیچگاه در شرایط کنونی اقتصادی به سرمنزل مقصود نمی رسند.

عضو هیئت رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: اگر اختلافات بین دولت و مردم درباره اخذ مالیات از سکه رفع شد، اولین اولویت تخصیص منابع حاصله مناطق سیل زده است، چراکه هزار میلیارد تومان از بخش تولید دردی دوا نمی کند.

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.