غدیر تداوم دین و ارزش های الهی است

به گزارش شبسترنیوز،حجت الاسلام احمدی مسئول نمایندگی ولی فقیه درسپاه ناحیه شبستر طی یادداشتی ضمن تبریک فرا رسیدن عید سعیدغدیر به تبیین واقعه عظیم غدیر پرداخت و نوشت : خط سیر رهبری در اسلام همزمان با واقعه غدیر به صورت کامل و رسمی از سوی پیامبر گرامی اسلام ترسیم و تبیین شد.لذا پیام عظیم پیامبر …

به گزارش شبسترنیوز،حجت الاسلام احمدی مسئول نمایندگی ولی فقیه درسپاه ناحیه شبستر طی یادداشتی ضمن تبریک فرا رسیدن عید سعیدغدیر به تبیین واقعه عظیم غدیر پرداخت و نوشت : خط سیر رهبری در اسلام همزمان با واقعه غدیر به صورت کامل و رسمی از سوی پیامبر گرامی اسلام ترسیم و تبیین شد.لذا پیام عظیم پیامبر گرامی اسلام در واقعه غدیر الهام بخش جوامع انسانی است، پیام غدیر همان تداوم دین و ارزش های الهی و تبیین نظام دینی در جامعه بشری است و بشریت اگر می خواهد به سعادت دنیا و آخرت برسد باید رهبری جانشینان پیامبر را قبول داشته باشد و زیر پرچم رهبری آن ها گام بردارد.بنابراین یکی از بهترین گزینه ها برای وحدت و همدلی بیشتر بین مسلمانان جریان غدیر است و همگان باید این را بدانند که غدیر در طول تاریخ جریان داردوظیفه مهم مسلمانان شناخت حقیقت واقعه غدیر و پیروی از رهبری ولی فقیه در این عصر است تا همه از خطرات و انحرافات دینی در امان باشند و باید عید غدیر در جامعه ما باشور و شعف وصف ناپذیری گرامی داشته شود.
فرهنگ غدیر عامل رفع همه مشکلات و ناهنجاری های جامعه بشری و امروز باید در سایه فرهنگ غدیر در جهت وحدت امت اسلامی گام برداریم چرا که امروز دشمنان اسلام تلاش می کنند تا با سوء استفاده از برخی مسائل، زمینه جدایی و تفرقه امت اسلام را فراهم کنند.
ﻏﺪﯾﺮ ﺑﻪ ﻋﻨﻮان ﯾﮏ ﺟﺮﯾﺎن ﺳﺎزﻧﺪه و ﻧﺠﺎتﺑﺨﺶ است و انسانها تنها در ﺳﺎﯾﻪ ﻓﺮهنگ ﻏﺪﯾﺮ ﻣﯽﺗﻮاﻧﻨﺪ ﺑﻪﺳﻌﺎدت دﻧﯿﺎ و آﺧﺮت دﺳﺖ ﯾﺎﺑﻨﺪ.
ﻓﺮهنگ ﻋﺪاﻟﺖ، ظلم ﺳﺘﯿﺰی و اﺳﺘﮑﺒﺎر ﺳﺘﯿﺰی ﺑﻪ واﺳﻄﻪ ﺗﺤﻘﻖ ﻓﺮهنگ ﻏﺪﯾﺮ ﻋﻤﻠﯽ ﺷﺪه و ﮔﺴﺘﺮش ﺧﻮاهد ﯾﺎﻓﺖ و اﻣﺮوز ﺗﺮوﯾﺞ اﯾﻦ ﻓﺮهﻨﮓ ﻧﺎب ﯾﮑﯽ از اوﻟﻮﯾﺖ های ﻧﻈﺎم اﺳﻼﻣﯽ اﺳﺖ.
غدیر مبنای تکامل مبعث و دوام بوده و امروز همه ما در برابر مسأله مهم غدیر رسالت داریم .
غدیر یک تفکر، نشانه و رمزی است که از تداوم خط نبوت حکایت می‌کندوپیام بنیادین غدیر حاکمیت معارف علوی و سیاست برخواسته از ولایت بر پهنای هستی است.لذا پاسداری و درک غدیر مانع از رخداد وقایعی نظیر عاشورا و غربت ولایت خواهد شد.
بها دادن به غدیر، ادای احترام به تکمیل دین و اتمام نعمت و کاشتن بذر ولایت در جان ها است و درک صحیح غدیر موجب روشن شدن مسیر حرکت انسان به سوی سعادت و کمال و رهایی از ظلمت می شود بنابراین در این راستا لازم است ضمن برنامه ریزی دقیق، اهداف غدیر را در امور جامعه نهادینه کرد. یعنی فرهنگ جاودانه تشیع است و اختصاص به مقطع و زمان خاصی ندارد و این تفکر باید همه جا وهمه وقت درجامعه متبلور باشد و این از مهم ترین وظایف مسئولان بویژه متولیان فرهنگی است.
به برکت پیروزی انقلاب اسلامی امروز غدیر در عرصه جهانی نیز در حال نهادینه شدن است و باید از ظرفیت های موجود در کشور به منظور بسط و گسترش هر چه بیشتر فرهنگ غدیر در آن سوی مرزهای جغرافیایی بهره گیریم.
فرهنگ غدیر حلال همه مشکلات و ناهنجاری‌های جامعه بشری است و اگر مفهوم متعالی و ارزشمند غدیر در جهان امروز به عنوان یک فرهنگ و گفتمان نهادینه شود بشریت به سعادت و تعالی حقیقی دست خواهد یافت.
انس با غدیر موجب مودت و علاقه به امامت و ولایت، اطاعت‌پذیری بدون قید و شرط، وحدت بین مسلمانان و همچنین روشن شدن مسیر حرکت انسان به سوی کمال و سعادت می‌شود و فاصله گرفتن از غدیر موجب خسران و نابودی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.