شبسترخبر

  • تاریخ: سه شنبه ۷ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۸
  • شناسه خبر: 154455

ادعای جدید و مضحک سعودی‌ها: ایران قصد داشت عادل جبیر را در واشنگتن ترور کند!

در تازه‌ترین ادعای سعودی‌ها علیه ایران، سفیر عربستان مدعی شد ایران قصد ترور عادل جبیر را داشته است. ...

به گزارش شبستر خبر، باشگاه خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، در تازه ترین گزافه گویی مقامات سعودی علیه کشورمان، شاهزاده خالد بن سلمان، سفیر عربستان در آمریکا مدعی شد ایران قصد داشته عادل جبیر را در واشنگتن ترور کند.

ادعای جدید مضحک سعودی ها: ایران قصد داشته عادل جبیر را در واشنگتن ترور کند!+ تصاویر

خالد بن سلمان در سلسله توییت‌هایی در حساب تویتری خود مدعی شد: تاریخ ایران پر از قتل و کشتار بوده و ایران چندین عملیات تروریستی در بوینس آیرس در سال ۱۹۹۴، انفجار برج‌های خبر در عربستان سال ۱۹۹۶ و انفجار‌های ریاض در سال ۲۰۰۳ را ساماندهی و اجرا کرده است.

وی در ادامه اظهارات بی اساس خود نوشت: ایران تلاش کرد تا وزیر خارجه (عربستان) را در واشنگتن ترور کند؛ همچنانکه ایران رفیق حریری، نخست وزیر لبنان و نیز مخالفان خود را در پایتخت‌های اروپایی ترورکرده و پول و تسلیحات برای گروه‌های تروریستی فراهم می‌کند.

ادعای جدید مضحک سعودی ها: ایران قصد داشته عادل جبیر را در واشنگتن ترور کند!+ تصاویر

وی همچنین مدعی شد ایران تمامی قوانین بین المللی را نقض می کند و پول و موشک برای شبه نظامی ها فراهم می‌کند.
گفتنی است پیشتر نیز چنین ادعاهایی از سوی مقامات عربستان مطرح شده بود که با واکنش صریح مقامات کشورمان روبرو شد. بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت خارجه ایران نیز پیشتر در واکنش به برخی اظهارات عادل جبیر در مؤسسه بروکنیگز آمریکا که ایران را به ترور دیپلمات های سعودی متهم کرده بود، با عاری از حقیقت خواندن آنها گفته بود عربستان خود منبع اصلی ترویج تروریسم و افراط گرایی و بی ثباتی در منطقه و جهان است.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست