شبسترخبر

  • تاریخ: دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۳
  • شناسه خبر: 153743

تهدید رژیم صهیونیستی به واکنش نظامی در برابر ایران در سوریه

یک مقام وزارت خارجه رژیم صهیونیستی ایران را تهدید به اقدام نظامی در مرزهای سوریه کرد. ...

به گزارش شبستر خبر، تسنیم به نقل از اسپوتنیک، الکساندر بن زوی، معاون دبیر کل وزارت خارجه رژیم صهیونیستی امروز (دوشنبه) مدعی شد که این رژیم به دنبال ایجاد تنش در سوریه نیست اما درصورتی که ایران به ادامه تحرکات خود در مرزهای سوریه ادامه دهد، با واکنش این رژیم مواجه خواهد شد.

بن زوی به خبرنگاران گفت: البته امیدوارم که این اتفاق رخ ندهد، اما اگر آنها (نیروهای مسلح ایران) به خاک اسرائیل حمله کنند، آنگاه هیچ چاره دیگری نداریم. ما عقب نخواهیم نشست. و هرکسی که بخواهد  کاری انجام دهد باید این موضوع را درک کند که با اقدامات تلافی‌جویانه‌ای مواجه خواهد شد.

این دیپلمات درعین حال مدعی شد که اطمینان از امنیت رژیم صهیونیستی اولویت اصلی اسرائیل در موضوعات مربوط به سوریه و راه حل فلسطین است.

بن زوی گفت: اگر تهاجمی علیه اسرائیل نباشد، آنگاه هیچ منافعی در جنگ نخواهد بود. ما به قلمرو سوریه علاقه‌ای نداریم. مسئله اصلی این است که همه چیز در آنجا در آرامش قرار داشته باشد. تا سال ۲۰۱۴ مرزهای اسرائیل و سوریه بیشترین آرامش را داشت. ما خواستار بازگشت به این وضعیت هستیم. هیچ توافق صلحی بین ما وجود نداشت اما مرز در آرامش به سر می‌برد. مسئله اصلی نیز همین است.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست