توصیه‌های ایمنی مدارس به دانش‌آموزان برای چهارشنبه پایان سال

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش‌وپرورش گفت:توصیه‌های لازم برای ایمنی دانش‌آموزان در جشن چهارشنبه پایان سال از طریق مدیران و معاونان تربیت بدنی در مراسم صبحگاه مدارس ارائه می‌شود.

به گزارش شبستر خبر به نقل از تسنیم، مهرزاد حمیدی در جمع خبرنگاران درباره تمهیدات در نظر گرفته شده برای جشن چهارشنبه پایان سال و کاهش خطرات این روز برای دانش‌آموزان اظهار کرد: همانند سالهای گذشته بخشنامه ایمن سازی مدارس برای جشن چهارشنبه پایان سال ابلاغ شده و به استان‌ها برای ایمن سازی مدارس تاکید شده است.

وی افزود: معاونان تربیت بدنی ملزم شدند تا توصیه‌های لازم را به مدیران مدارس داشته باشند که کمترین خطر احتمالی را در چهارشنبه پایان سال شاهد باشیم و توصیه‌های لازم از طریق مدیران به دانش‌آموزان ابلاغ می‌شود همچنین بخشی از مراسم صبحگاه مدارس با حضور نمایندگان دستگاه‌های متولی مانند اورژانس و آتش‌نشانی به موضوع کاهش اثرات حوادث و سوانح مرتبط با آتش سوزی و حفظ ایمنی دانش‌آموزان اختصاص می‌یابد.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش‌وپرورش گفت: معمولا مراسم چهارشنبه سوری در خارج از مدرسه اتفاق می‌افتد اما به طور کلی توصیه ما این است که ایمنی لازم در مدارس رعایت شود و دانش آموزان هم این نکات را رعایت کنند. به اولیای دانش‌آموزان توصیه می‌کنیم تا نظارت لازم بر دانش‌آموزان داشته باشند همچنین از سفیران سلامت که از میان دانش‌آموزان هستند درخواست کردیم هماهنگی‌های لازم را با دانش‌آموزان داشته باشند.

حمیدی بیان کرد: دانش‌آموزان باید خودکنترلی داشته باشند تا کمترین آسیب را شاهد باشند چرا که این جشن مراسمی خودجوش است و هر ساله اتفاق می‌افتد و ما فقط می‌توانیم نظارتها را افزایش دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.