شبسترخبر

  • تاریخ: دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۷
  • شناسه خبر: 145376

تلاش «بیوه سفید» داعش برای ترور ملکه انگلیس+ تصاویر

بیوه سفید داعش قصد داشت ملکه انگلیس را در سال ۲۰۱۵ در هفتادمین سالروز پیروزی بر ژاپن ترور کند. ...

به گزارش شبستر خبر، باشگاه خبرنگاران به نقل از دیلی میل، «سالی جونز»، یک زن انگلیسی که پیشتر به گروه تروریستی داعش پیوسته بود و هم اکنون به «بیوه سفید» شهرت دارد، پیشتر قصد داشت با استفاده از کارگر یک پیتزا فروشی، ملکه انگلیس را در هفتادمین سالگرد «روز پیروزی بر ژاپن» ترور کند.

سالی جونز در سال ۲۰۱۳ برای پیوستن به گروه تروریستی داعش به همراه پسر ۱۲ ساله اش به نام «جوجو» به سوریه سفر کرد. گزارش‌ها حاکی از آن است که وی در حملات هوایی آمریکا در ماه ژوئن سال جاری میلادی به هلاکت رسید. احتمال می رود که پسر وی هم در این حمله هوایی به هلاکت رسیده باشد؛ زیرا مادرش همیشه از وی به عنوان یک سپر انسانی استفاده می کرد.

کارگر سابق یک پیتزا فروشی به نام «آدام» اعلام کرد که سالی جونز از وی خواسته بود که با استفاده از یک بمبگذاری به سبک بمبگذاری مسابقات دو ماراتن بوستون آمریکا، ملکه انگلیس را در مراسم هفتادمین سالروز پیروزی بر ژاپن ترور کند.

تلاش «بیوه سفید» داعش برای ترور ملکه انگلیس+ تصاویر

تلاش «بیوه سفید» داعش برای ترور ملکه انگلیس+ تصاویر

این کارگر افزود: او برای من ابزار مورد نیاز برای بمبگذاری را ارسال کرد و گفت مرا با دیگر «خواهران داعشی» در انگلیس در ارتباط قرار خواهد داد. او حتی از شکلک های مختلفی در صحبتهایش در اینترنت استفاده می کرد تا نشان دهد رفتار خوبی دارد و به این وسیله بتواند مرا برای انجام این ترور متقاعد کند.

وی افزود: این کار بسیار وحشتناک بود. زمانی که متوجه نقشه آنها شدم همه اطلاعات را در اختیار مقامات قرار دادم.

ملکه انگلیس در اوت سال ۲۰۱۵ در مراسم هفتادمین سالروز پیروزی بر ژاپن شرکت کرد. در سال ۲۰۱۳، دو بمب در مسابقات دو ماراتن بوستون منفجر شد. در این حادثه ۳ نفر کشته و صدها دونده و تماشاگر مجروح شدند.

تلاش «بیوه سفید» داعش برای ترور ملکه انگلیس+ تصاویر

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست