کد خبر : 141923
تاریخ انتشار : دوشنبه 18 سپتامبر 2017 - 12:02

با افزایش فروش لیزینگی و رونق بازار مسکن از رکود خارج می‌‌شویم

با افزایش فروش لیزینگی و رونق بازار مسکن از رکود خارج می‌‌شویم

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تاکید دارد که افزایش تورم برای خروج از رکود بدترین راه کار کوتاه مدت است و باید برای حل رکود مسیرهای دیگر طی شود.

به گزارش شبسترنیوز، معصومه آقاپور علیشاهی، با بیان اینکه افزایش تورم برای خروج از رکود بدترین راه حل کوتاه مدت برای خروج از رکود است، اظهار داشت: تیم اقتصادی به دنبال راه حل‌های کوتاه مدت و آنی است که منطقی به نظر نمی‌رسد و در عوض انتظار می‌رود راه کارهای عملیاتی برای خروج از رکورد ارائه شود تا منجر به ایجاد رفاه و آرامش مردم شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر اینکه افزایش تورم راه حل نیست، ادامه داد: از نگاه بنده برای خروج از رکود لازم است راه‌های توسعه صادرات کالاهای غیر نفتی افزایش پیدا کند، در این مسیر ما با مشکل توزیع و منابع در داخل کشور مشکلی نداریم.

افزایش صادرات کالاهای غیرنفتی

نماینده مردم شبستر در مجلس دهم شورای اسلامی با اشاره به مشکلات پیش روی صادرات کالاهای غیر نفتی گفت: در شاخه احداث بنگاه‌های کوچک و متوسط با مشکل اساسی بروکراسی اداری مواجه هستیم، این درحالی است که به راحتی تولید ایران به راحتی می‌تواند سهمی در بازار کشورهای همسایه داشته باشد.

وی تاکید کرد: کشورهای همسایه به راحتی پذیرای کالاهای ایرانی هستند و در این زمینه تجربه خوبی با کشورهایی مانند قطر، عمان، عراق، آذربایجان، قزاقستان و کشورهای آفریقایی کسب کرده‌‌‌ایم و باید به اتکای این تجربه گام‌های بلندتری برداریم.

افزایش تقاضای داخلی با تقویت طبقه متوسط

آقاپور علیشاهی با بیان اینکه تحریک تقاضای داخلی راه حل کوتاه مدت دیگر برای خروج از رکود است، توضیح داد: باید کاری کنیم تا تقاضای طبقه متوسط و ضعیف جامعه  افزایش پیدا کند و برای این کار کافی است که دولت به پرداخت یارانه‌های نقدی سامانی دهد تا طبقه متوسط و ضعیف جامعه تقویت شوند.

فعال کردن فروش لیزینگی برای خروج از رکود

 این نماینده مجلس با بیان اینکه پیشنهادش در زمینه فعال کردن فروش لیزینگی برای خروج از رکود تا کنون به نتایج خوبی دست یافته است، گفت: فعال کردن فروش لیزینگی با سودهایی بالغ بر ۴درصد، ۷ درصد و نهایت ۱۱ درصد و پرداخت ۶۰ تا ۷۰ درصدی قیمت محصول از طریق لیزینگ نیز می‌تواند به خروج از رکود کمک کند.

وی اضافه کرد: همچنین باید بازار مسکن فعال شود تا در نهایت به خروج از رکود دست پیدا کنیم.

راه کارهای بلند مدت برای خروج از رکود

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی به مهم‌ترین راه کار بلند مدت برای خروج از رکود اشاره کرد و گفت: مهم‌ترین راه حل باید شرکت‌های دانش بنیان حلقه ارتباط دانشگاه و تولید‌کننده شود تا تکنولوژی برون‌زا نشود و از دانش داخلی برای تولید استفاده شود.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.