کد خبر : 131820
تاریخ انتشار : شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۵ - ۲۳:۴۷

اقدامات موثر شهرداری شبستر در مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی

اقدامات موثر شهرداری شبستر در مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی

سیروس اشرفی گفت:شهرداری شبستر، با برنامه ریزی و آماده سازی شهر در آستانه سال جدید، امید داشته است که بهترین و خاطره انگیز ترین نوروز شهروندان را به یادگار بگذارد.

به گزارش شبسترنیوز ،سیروس اشرفی در گفتگو با خبرنگار ما با تبریک فرا رسیدن سال نو گفت:اینک که به فضل پروردگار زیر سایه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و هدایت های مقام معظم رهبری سی و هشتمین برگ از تقویم افتخارات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را با عزت، شکوه، عظمت و اقتدار پشت سر گذاشتیم، به خود می بالیم و مصمم تر از گذشته برای خدمت به شهروندان دیار فرهنگ و ادب در سنگر مدیریت شهری خدمت گذار شما ملت فهیم هستیم.

وی اظهار کرد:شهرداری شبستر، با برنامه ریزی و آماده سازی شهر در آستانه سال جدید، امید داشته است که بهترین و خاطره انگیز ترین نوروز شهروندان را به یادگار بگذارد.

اشرفی ادامه داد:توجه ویژه به نوسازی فضاهای سبز، اصلاح و مرمت معابر شهری، رنگ آمیزی جداول و نقاشی های ویژه و خاص در دیوارهای شهر ، گل کاری و غرس نهال ، لکه گیری و آسفالت معابر سطح شهر ، دگرگونی چهره شهر با زیباسازی در عرصه های گوناگون بخشی از خدمات ارزنده ای است که خادمان شهر برای مردم شبستر به یادگار گذاشته اند.

احداث میدان شیخ محمودشبستری در ورودی شهر شبستر

شهردار شبستر با اشاره به طرح احداث میدان شیخ محمود شبستری در ورودی شهر از سمت صوفیان افزود:این میدان آماده تکمیل بوده و به علت تعطیلات نوروزی طرح مسکوت مانده و ان شاء الله از ۶ فروردین پروژه استمرار می یابد تا در مدت یک و نیم ماهه عملیات احداث میدان به اتمام برسد.

وی ادامه داد:در ورودی شهر شبستر از سمت تسوج نیز دیوار سنگی جهت تعریض جاده و جلوگیری از تصادفات احتمالی ایجاد شده و  استخر آب برای کشاورزان با هزینه ای بالغ بر ۳۰۰ میلیون تومان  اجرا می شود.

 

احداث زمین چمن مصنوعی در شهر شبستر

شهردار شبستر در بخش دیگر سخنان خود از احداث زمین چمن مصنوعی با اعتبار ۱۹۰ میلیون تومان در زمین های روبروی دانشگاه آزاد اسلامی،پایین تر از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شبستر در طی یک ماه کاری در سال جدید خبرداد و گفت:با احداث این زمین چمن ،شاهد افزایش فضای ورزشی در سطح شهر شبستر خواهیم بود.

وی اظهار داشت: ایجاد امکانات تفریحی و ورزشی در شبستر یکی از اولویت های مهم شهرداری شبستر است تا فضای مناسب و در شأن جوانان فراهم سازد.

اشرفی با اشاره به پروژه های در دست اجرای شهرداری شبستر ابراز کرد:طرح یادمان شهدای گمنام در مراحل پایانی بوده و با آسفالت مسیر و ساماندهی جوب و پیاده رو در اوایل سال ۹۶ این پروژه عظیم به بهره برداری می رسد.

شهردار شهر شبستر با اشاره به رعایت قوانین بهداشتی توسط کارکنان شهرداری شبستر عنوان کرد:واحد خدمات شهری شهرداری شبستر در محل دفن زباله های شهری اقدام به دفن بهداشتی زباله می کند تا از آلودگی محیط زیست جلوگیری شود.

دریافت اسناد مالکیت املاک شهرداری شبستر

وی با اشاره به دریافت اسناد مالکیت املاک شهرداری شبستر افزود:پیش از این پارک میشو،مغازه های جلو هفته بازار و املاک شهرداری در پشت دانشگاه پیام نور و … فاقد سند مالکیت بود که در موارد متعدد سرمایه گذاران به دلیل نبود سند رغبت نشان نمی دادند و خوشبختانه با تلاش مجموعه شهرداری اسناد مالکیت املاک شهرداری با ارزش تقریبی ۳۰ میلیارد تومان  دریافت شده است.

شهردار شهر شبستر در بخش دیگر سخنان خود از شهروندان شبستری خواست با پرداخت به موقع عوارض نوسازی شهرداری را در اجرای پروژه های عمرانی یاری کنند.

وی اضافه کرد:در سال ۹۵ میزان پرداخت عوارض نوسازی به ارزش تقریبی ۳۰ میلیون تومان است و از شهروندان انتظار می رود عوارض نوسازی را سرموقع پرداخت کنند .

خرید یک دستگاه بالابربرای شهرداری شبستر

اشرفی ازخرید یک دستگاه بالابر برای استفاده درعملیات های مورد نیاز شهرداری شبستر خبر داد و گفت: با توجه به اینکه شهرداری در جهت تزئینات معابر سالانه هزینه های زیادی بابت اجاره و کرایه دستگاه بالابر پرداخت می کرد لذا تصمیم گرفتیم به چند دلیل با وجود محدودیت اعتبار یکدستگاه بالابر با کاربری ۱۸۸ متر ارتفاع خریداری نمائیم.

وی  ادامه داد: شهرداری شبستر در بحث نصب تزئینات معابر و بلوار ها همواره نیاز به یک دستگاه بالابر داشته و از این نظر به شدت در تنگنا بود با خرید این دستگاه بالابر  این مشکلات نیز رفع خواهد شد.

شهردار شبستر خاطر نشان کرد : این دستگاه بالابر با هزینه ای بالغ بر یک میلیارد و صد میلیون ریال از منابع داخلی شهرداری خریداری شده است .

احداث نخستین پارکینگ طبقاتی در شهر شبستر

اشرفی با اشاره به احداث پارکینگ طبقاتی در طی سال ۹۶ در شهر شبستر افزود: بر کسی پوشیده نیست که امروزه با روند رو به رشد تعداد خودرو‌ها و افزایش مشکلات ترافیکی خیابان های شبستر از نظر ظرفیت جوابگو نخواهند بود و باید فکری برای خروج از این بحران اندیشیده شود.

وی ادامه داد:اگرچه به موازات پیشرفت تکنولوژی، صنعت ساختمان‎سازی و شهرسازی به طور قابل ملاحظه رشد کرده اما همچنان مسئله ترافیک شهری از جمله مسائل مهمی است که مردم شبستر با آن دست و پنجه نرم می‌کنند.

شهردار شبستر وجود پارکینگ ‌های مناسب را برای شبستر یک امر لازم و ضروری دانست و افزود : با توجه به محدودیت‌هایی که در بحث مساحت زمین و قیمت بالای آن در مرکز شهر وجود دارد تنها ساخت پارکینگ طبقاتی مقرون به صرفه است.

وی با بیان اینکه برای رفع مشکلات در این حوزه راهکارهایی ارائه شده، افزود: در شهر شبستر نقاطی برای ایجاد پارکینگ در هسته مرکزی شهر و حل مشکلات ترافیکی اولویت بندی شده و با مالکان این زمین‌ها رایزنی شده است.

اشرفی تصریح کرد:  یکی از مهمترین اولویت های شهرداری شبستر در سال ۹۶ احداث پارکینک برای حل مشکل ترافیکی قرار می باشد و در این خصوص با به کار گیری یک تیم قوی از کارشناسان فنی وضعیت ترافیکی شهر شبستر بررسی شده و راهکار کارشناسانه در جهت کنترل ترافیک شهر ارائه داده اند که نمونه آن احداث اولین پارکینک عمومی طبقاتی در مرکز شهر است.

سیروس اشرفی یکی از مشکلات شهروندان را نبود پارکینگ عمومی در معابر اصلی مرکز شهر اعلام و اظهار کرد: برای رفع این مشکل ساخت پارکینگ عمومی طبقاتی در پرترافیک ترین نقطه شهر در دستور کار قرار گرفته که با اجرای آن، بخش مهمی از مشکلات مردم  برطرف می شود.

وی افزود:خوشبختانه با تلاش شبانه روزی شهرداری شبستر زمینی  در خیابان گلشن راز –خیابان فرعی ۱۳ متری سی و سه بیگ –بالای راسته بازار توسط شهرداری تملک شده و عملیات احداث پارکینگ طبقاتی در دستور کار قرار گرفته است.

شهردار شبستر با اشاره به مهم ترین اقدامات انجام شده در طی سال ۹۵ بیان کرد: کارهای مهم دیگری چون تعریض خیایان پاسداران با کانال کشی که این امر نیز نقش مهمی در کاهش ترافیک این قسمت شهر ایفا کرده صورت گرفته است

وی ادامه داد:در راستای تسهیل عبور و مرور و بهره مندی همشهریان از معابر مناسب تر، عملیات ساماندهی، آسفالت ریزی، احداث آبرو ، هم سطح سازی و همچنین رفع مشکلات لوله کشی آب و فاضلاب کوی جانبازان نیز اجرا شده است.

شهردار شبستر در بخش پایانی سخنان خود با تاکید بر اهمیت نقد سازنده خاطرنشان کرد:نقد های پایگاه اطلاع رسانی شبسترنیوز سازنده بوده و مجموعه شهرداری شبستر منتظر نقد ها و پیشنهادات مردمی می باشد.

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۱
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

احمد سه شنبه , ۱۵ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۰

آفرین بایدگفت به این شهردارمردمی یاشاساین