کد خبر : 125400
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۴

شب یلدا ،فرصتی خوب برای رفع کدورتها

شب یلدا ،فرصتی خوب برای رفع کدورتها

شب چله به ما یاد آوری می کند که ارزش همدلی و مهر ورزی به همدیگر والاتر و مقدس تر از هر بهانه و اتفاقی است که باعث جدایی و بی خبری عزیزان از همدیگر باشد و هرگز نمی توانیم زیستن بدون همدیگر را اندیشه کنیم .

به گزارش شبسترنیوز،خانم نعمتی از روستای نعمت الله شهرستان شبستر در پایگاه اطلاع رسانی شبسترنیوز نوشت:

زمستان با تمام بی رحمیش ، با تفکر سرد و سنگینش پشت در محفل ما و پشت حصار هایی که از جنس همدلی و محبت هست ، بزم شادی و امید ما را به تماشا خواهد نشست . در تاریک ترین و طولانی ترین شب زمین ، با کسانی که با ما پیوندی دیرینه و از جنس آشنایی دارند چهره به چهره خواهیم نشست تا دل و روح همدیگر را سیراب از محبتی بی منت و خالص کنیم و نا گفته و بر زبان نیاورده این حقیقت شیرین را به اثبات برسانیم که اگر چه فکر و ذهنمان اسیر بازی روزگار شده و غرق در مسائل ریز و درشت زندگی . ولی مهم این است که به یاد هم بودنمان در یلدای روزگار دارای ارزش فراوان است .

پس ای دوست ، ای یار ، ای هم خون ، ای خویش و ای کسی که دل با تو عهدی دارد از جنس اصالت ، امشب حضورت را به محفل ساده اما سر شار از روشنایی ما برسان ،می خواهم به یمن حضورت چراغی بر افروزم ودر نهان خانه ی دل روشن بگذارم تا در مواقع بی کسی یاد بودنت در سر زمین آشنائی ها بیفتم .

شب چله با خود خاطراتی از روزگاران دور و نزدیک دارد جای خالی کسانی که راهی دیار بی بازگشت شده اند در چنین موقعیت هایی فشار سنگینی بر دل و روح عزیزانشان می آورد و هرگز زخم عمیق نبودنشان با هیچ مرهمی بهبود نخواهد یافت . مگر با گذر یلداهای بی شماری که توان شمارش آن دیگر از عهده خارج باشد و روی زخم نبودنشان را زنگاری از جنس روزگار بپوشاند که دیگر دست توان زدودن آن غبار ها را نداشته باشد .

شب چله به ما یادآوری می کند که گرچه آغاز زمستان نوید راه افتادن بهار را از دور دست ها به گوش ما می رساند ولی باید همین امشب و از محفل آن وجود و هستی خود را لبریز از عطر همدلی و محبت کنیم ما به این همدلی ها نیاز داریم و گرنه ممکن است سرمای روزگار توان از زانوان ما ، برای طی مسیر پر پیچ و خم روزگار بگیرد . پس باید از این محفل توشه ای برداریم . توشه چیست ؟ همان داشتن حس حمایت و عشقی که وقتی در زمانی و مکانی اسیر در ازدحام لحظه های بی کسی و درماندگی توان ایستادگی را نداریم به یاد بیاوریم عزیزانی را که همدل و یاور ما هستند . امشب روبروی هم ودر فضایی سرشار از مهر و فروتنی خواهیم نشست و باید در گوش کودکان لا لایی محبت و همدلی را زمزمه کرد و راه رسیدن به روشنایی را در انتهای یک شب تاریک نشان داد باید گفت که عمر اندوه و غم و سختی ها کوتاه است اگر چه تحملش سخت و طاقت فرسا باشد ، به بلندای یلدا باشد و هیچ نشانی از ستاره ها نباشد خورشید عالم افروز خواهد آمد .

و چه نیکو و مقدس است دور هم جمع شدن و فرصت خوبی برای رفع کدورتها ، که اگر آنها را کالبد شکافی کنیم خواهیم دید چه پایه ی سست و بی اساسی دارند .

شب چله به ما یاد آوری می کند که ارزش همدلی و مهر ورزی به همدیگر والاتر و مقدس تر از هر بهانه و اتفاقی است که باعث جدایی و بی خبری عزیزان از همدیگر باشد و هرگز نمی توانیم زیستن بدون همدیگر را اندیشه کنیم .

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.